O nas

Firma Sławik rozpoczęła działalność w 1991 roku w Jastrzębiu – Zdroju przy ul Beskidzkiej. Dysponowała lokalem o pow. 105m2 a Sali sprzedaży ok. 70m2. Funkcjonujący sklep spożywczy wyposażony był w bardzo stare urządzenia sklepowe, zatrudniał 1 osobę. Cały majątek firmy na starcie to „maluch” z przyczepką i 500,00zł. Po roku pojawił się stary dostawczy Fiat Pikap. W kolejnych latach firma rozwijała się, w 1993 roku sala sprzedaży miała ok. 100m2, a w 1996 roku prawdziwa rewolucja: samoobsługa i sala sprzedaży ok. 220m2, z nowymi meblami sklepowymi.

W tamtych latach codziennie, sam, przywoziłem pieczywo, mięso, wędliny, warzywa, owoce i inne artykuły od producentów i z hurtowni. Z biegiem lat towary zaczęli dowozić dostawcy. Firma dalej rozwijała się, przybywało pracowników. Zmienił się mój charakter pracy, coraz mniej towarów przywoziłem osobiście, ale przez wiele lat jednocześnie byłem szefem firmy, kierowcą, zaopatrzeniowcem i księgowym.

W miarę rozwoju biurokracji coraz więcej czasu musiałem poświęcać papierkom. Tak biurokracja dusiła przedsiębiorczość, taka była i jest polska rzeczywistość. W końcu 2000 roku, firma przejęła lokal o pow. 600m2 i powstał nowoczesny i dobrze wyposażony sklep samoobsługowy, w którym jest zatrudnionych 20 osób.

W 2004 roku firma została przekształcona w Spółkę prawa handlowego, „ Tisław” Sp. z o.o. Udziałowcami spółki są Irena i Tadeusz Sławik.

Podstawowa wartością sklepów są ludzie, pracownicy. Wielu z nich pracuje od kilkunastu lat w firmie, duża grupa od 5-10 lat.

Są osoby, które podczas pracy w firmie skończyły studia wyższe. Wspólnie zbudowaliśmy firmę, która daje zatrudnienie 30 osobom. Przynajmniej raz w roku organizowane są spotkania pracowników, również byłych pracowników firmy, którzy obecnie są na zasłużonej emeryturze.

 

Najbardziej zasłużeni byli i obecni pracownicy sklepu przy ul. Beskidzkiej:

 

Krystyna Madera 12 lat pracy

Halina Marszałek 17 lat pracy

Maria Bożek 17 lat pracy

Janina Chromik 14 lat pracy

Halina Makowska 14 lat pracy

Iwona Matloch 11 lat pracy

Monika Wala 12 lat pracy

Magdalena Brychcy 10 lat pracy

Aneta Kloch – Bulak 13 lat pracy

Celina Paraluk 6 lat pracy

Genowefa Szylko 7 lat pracy

 

W 2008 roku został uruchomiony sklep w centrum Gminy Godów, w ponad stuletnim budynku, wyremontowanym pod opieką konserwatora zabytków. Decyzja o uruchomieniu sklepu w tym obiekcie pozwoliła zachować historyczny budynek, będący świadkiem historii Godowa, historii ziemi Wodzisławskiej. Połączenie starego, ponad stuletniego obiektu z nową funkcją handlową dało bardzo dobry efekt.

Powierzchnia obiektu wynosi ok. 300m2, z tego sala sprzedaży ok. 200m2.

Sklep jest wyposażony w nowoczesne meble sklepowe: regały, urządzenia chłodnicze, regały na pieczywo, owoce i warzywa.

Podstawową wartością sklepu są pracownicy. W sklepie pracuje kilkanaście osób, pochodzących z terenu gminy. Sklep, firma włącza się w życie lokalnej społeczności. W sklepie jest stała wystawa fotograficzna poświęcona najwybitniejszej osobie wywodzącej się z Godowa, znanemu aktorowi Franciszkowi Pieczce. Wspólnie z gminą corocznie, w nowo otwartym ośrodku rekreacyjnym organizuje festyn dla mieszkańców gminy, bierze udział w dożynkach, spotkaniach straży pożarnej i wielu innych spotkaniach i uroczystościach okolicznościowych.

 

Najbardziej zasłużeni pracownicy sklepu:

Agnieszka Kośmicka 6 lat pracy

Ewa Wija 5 lat pracy

Monika Grym 5 lat pracy

Alicja Grycman 5 lat pracy

 

 

W sklepach znajdują się stoiska mięsne z zawsze świeżymi towarami, wyposażone w krajalnice do wędlin, do sera, maszynkę do mielenia mięsa i nowoczesne wagi metkujące, bardzo usprawniające obsługę klientów. Stoiska kasowe wyposażone w nowoczesne kasy firmy ELZAB z wagami kontrolnymi, a także terminale firmy Polcard umożliwiające zapłatę kartami płatniczymi. W sklepach można również realizować bony firmy Sodexo, doładowania telefoniczne firmy Billbird, terminal Lotto.

 

Co sklepy proponują klientom:

 

- zawsze świeże i smaczne mięso i wędliny polskich producentów,

- bardzo dobre pieczywo z wielu piekarni wypiekane według tradycyjnych receptur

- bogaty wybór warzyw i owoców o wyśmienitej jakości, pochodzących również od lokalnych

producentów,

- smaczne ciasta z cukierni „Jagódka” i „Szweda”

- szeroki wybór towarów spożywczych i przemysłowych w bardzo dobrych cenach,

- nowoczesne urządzenia sklepowe, umożliwiające profesjonalną i sprawną obsługę klientów,

- rzetelna, miłą i profesjonalną obsługę klientów,

- program O’Key punktujący dokonane zakupy nagrodami rzeczowymi, i bonami towarowymi na

darmowe zakupy

- gazetki promocyjne i permanentne promocje na atrakcyjne towary,

- degustacje dla klientów,

- konkursy okolicznościowe, promujące zakupy dodatkowymi nagrodami, np.: romantyczna kolacja dla

dwojga, pobyt w SPA.

- dobrze pielęgnowane piwo produkowane z produktów naturalnych, słodu jęczmiennego i pszenicznego

- pierwszorzędne wina, likiery z wielu krajów

- i wiele innych znakomitych towarów.

 

Galeria pracowników firmowych: