O nas

Firma Sławik rozpoczęła działalność w 1991 roku w Jastrzębiu – Zdroju przy ul Beskidzkiej. Dysponowała lokalem o pow. 105m2 a Sali sprzedaży ok. 70m2. Funkcjonujący sklep spożywczy wyposażony był w bardzo stare urządzenia sklepowe, zatrudniał 1 osobę. Cały majątek firmy na starcie to „maluch” z przyczepką i 500,00zł. Po roku pojawił się stary dostawczy Fiat Pikap. W kolejnych latach firma rozwijała się, w 1993 roku sala sprzedaży miała ok. 100m2, a w 1996 roku prawdziwa rewolucja: samoobsługa i sala sprzedaży ok. 220m2, z nowymi meblami sklepowymi.

W tamtych latach codziennie, sam, przywoziłem pieczywo, mięso, wędliny, warzywa, owoce i inne artykuły od producentów i z hurtowni. Z biegiem lat towary zaczęli dowozić dostawcy. Firma dalej rozwijała się, przybywało pracowników. Zmienił się mój charakter pracy, coraz mniej towarów przywoziłem osobiście, ale przez wiele lat jednocześnie byłem szefem firmy, kierowcą, zaopatrzeniowcem i księgowym.

W miarę rozwoju biurokracji coraz więcej czasu musiałem poświęcać papierkom. Tak biurokracja dusiła przedsiębiorczość, taka była i jest polska rzeczywistość. W końcu 2000 roku, firma przejęła lokal o pow. 600m2 i powstał nowoczesny i dobrze wyposażony sklep samoobsługowy.

W 2004 roku firma została przekształcona w Spółkę prawa handlowego, „ Tisław” Sp. z o.o. Udziałowcami spółki są Irena i Tadeusz Sławik.

Podstawowa wartością sklepów są ludzie, pracownicy. Wielu z nich pracuje od kilkunastu lat w firmie, duża grupa od 15 lat.

Są osoby, które podczas pracy w firmie skończyły studia wyższe. Wspólnie zbudowaliśmy firmę, która daje zatrudnienie ponad 40 osobom. Przynajmniej raz w roku organizowane są spotkania pracowników, również byłych pracowników firmy, którzy obecnie są na zasłużonej emeryturze.

 

W 2008 roku został uruchomiony sklep w centrum Gminy Godów, w ponad stuletnim budynku, wyremontowanym pod opieką konserwatora zabytków. Decyzja o uruchomieniu sklepu w tym obiekcie pozwoliła zachować historyczny budynek, będący świadkiem historii Godowa, historii ziemi Wodzisławskiej. Połączenie starego, ponad stuletniego obiektu z nową funkcją handlową dało bardzo dobry efekt.

Powierzchnia obiektu wynosi ok. 300m2, z tego sala sprzedaży ok. 200m2.

Sklep jest wyposażony w nowoczesne meble sklepowe: regały, urządzenia chłodnicze, regały na pieczywo, owoce i warzywa.

Podstawową wartością sklepu są pracownicy. W sklepie pracują osoby, pochodzącyce z terenu gminy. Sklep, firma włącza się w życie lokalnej społeczności. W sklepie jest stała wystawa fotograficzna poświęcona najwybitniejszej osobie wywodzącej się z Godowa, znanemu aktorowi Franciszkowi Pieczce. Wspólnie z gminą corocznie, w nowo otwartym ośrodku rekreacyjnym organizuje festyn dla mieszkańców gminy, bierze udział w dożynkach, spotkaniach straży pożarnej i wielu innych spotkaniach i uroczystościach okolicznościowych.

 

Od 2015 roku, funkcjonować zaczął sklep w Jastrzębiu-Zdroju na osiedlu Morcinka, przy ul. Katowickiej. Powierzchnia sklepu wynosi ok. 300m2 a sala sprzedarzy ok. 200m2. Sklep jest wyposażony w najnowsze meble sklepowe: regały, urządzenia chłodnicze, regały na pieczywo, owoce i warzywa. 

 

W sklepach znajdują się stoiska mięsne z zawsze świeżymi towarami, wyposażone w krajalnice do wędlin, do sera, maszynkę do mielenia mięsa, kotleciarkę, piłę do cięcia kości, pakowarkę próżniową i nowoczesne wagi metkujące, bardzo usprawniające obsługę klientów. Stoiska kasowe wyposażone w nowoczesne kasy firmy ELZAB z wagami kontrolnymi, a także terminale firmy Polskie e-płatnośi umożliwiające zapłatę kartami płatniczymi. W sklepach można również realizować bony Górnośląskiego Konsorcium Handlowego, doładowania telefoniczne firmy Billbird, terminal Lotto, bilety MZK.

 

Co sklepy proponują klientom:

 

- zawsze świeże i smaczne mięso i wędliny polskich producentów,

- bardzo dobre pieczywo z wielu piekarni wypiekane według tradycyjnych receptur

- bogaty wybór warzyw i owoców o wyśmienitej jakości, pochodzących również od lokalnych producentów,

- smaczne ciasta z cukierni Jagódka, Szweda i Kozielski

- szeroki wybór towarów spożywczych i przemysłowych w bardzo dobrych cenach,

- nowoczesne urządzenia sklepowe, umożliwiające profesjonalną i sprawną obsługę klientów,

- rzetelna, miłą i profesjonalną obsługę klientów,

- program O’Key punktujący dokonane zakupy nagrodami rzeczowymi, i bonami towarowymi na darmowe zakupy

- gazetki promocyjne i permanentne promocje na atrakcyjne towary,

- degustacje dla klientów,

- konkursy okolicznościowe, promujące zakupy dodatkowymi nagrodami, np.: romantyczna kolacja dla dwojga, pobyt w SPA.

- dobrze pielęgnowane piwo produkowane z produktów naturalnych, słodu jęczmiennego i pszenicznego

- pierwszorzędne wina, likiery z wielu krajów

- i wiele innych znakomitych towarów.